top of page

“Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” Sergisi İzmir'de Ziyarete Açılıyor


Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” sergisi, EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi'nde ziyaretçileriyle buluşuyor. Sergi, 18-28 Ekim 2018 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.1930 ile 1945 yılları arasındaki dönemi kapsayan, fotoğraflar ile Türkçe-İngilizce metinleri içeren ve 34 panelden oluşan sergi, Anne Frank’ın trajik yaşamını ele alırken, arka planda Nazi rejiminin yükselişi ve Holokost’a yol açan süreçler, Nazilerin başta Yahudiler olmak üzere milyonlarca insana yönelik gerçekleştirdiği zulüm ve bu dönemden çıkarılması gereken derslere odaklanmaktadır.


Anne Frank’ın hatıra defterinden yapılan alıntılar ve Frank ailesinin fotoğrafları, ziyaretçilere bu trajik öyküyü anlamalarında rehberlik etmektedir. Sergi, ön yargı, ırkçılık, aşırı milliyetçilik, zulüm, direniş, insan hakları ve demokrasi gibi temaları kişisel öyküler ve görgü tanıklıkları üzerinden aktarmaktadır.


Bu çerçevede orta ve lise öğrencileri ile gençler için zengin bir ders materyali niteliği taşıyan sergi, aynı zamanda yetişkinlere de hitap eden bir içeriğe sahip.


Birçok Avrupa ülkesinde de sergilenen sergiyi bugüne kadar 10 milyondan fazla kişi ziyaret etti.

Sergi BilgileriSergi salonu: EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi

Adres: Güzelyurt Mahallesi, 926. Sokak, No: 6, Kemeraltı, Konak - İzmir (Portekiz Sinagogu)

Sergi ziyaret tarihleri: 18-28 Ekim 2018

Sergi ziyaret saatleri: 11.00 - 17.00 saatleri arasında

Anne Frank'ın yaşamı hakkında belgesel gösterim saatleri: Sergi salonunda, ziyaret günlerinde saat 12.00, 14.00 ve 16.00'da. Belgesel yaklaşık yarım saatlik olup, İngilizce dublaj ve Türkçe alt yazılıdır.

Not: Sergi ziyareti ve belgesel gösterimi ücretsizdir.

Bu etkinlik Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte, Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği ve proje paydaşları tarafından yürütülmektedir. İzmir Musevi Cemaati Vakfı ve EGİAD’a, etkinliğimizin gerçekleştirilmesi için verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz.

Comments


bottom of page