top of page

“Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” Sergisi Kadıköy’de ziyaretçileriyle buluşuyor


Anne Frank – Günümüz için bir Tarih” sergisi, Kadıköy Belediyesi, Barış Manço Kültür Merkezi’nde ziyaretçileriyle buluşuyor. Sergi, 25 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

1930 ile 1945 yılları arasındaki dönemi kapsayan, fotoğraflar ile Türkçe-İngilizce metinleri içeren ve 34 panelden oluşan sergi, Anne Frank’ın trajik yaşamını ele alırken, arka planda Nazi rejiminin yükselişi ve Holokost’a yol açan süreçler, Nazilerin başta Yahudiler olmak üzere milyonlarca insana yönelik gerçekleştirdiği zulüm ve bu dönemden çıkarılması gereken derslere odaklanmaktadır.

Bu çerçevede orta ve lise öğrencileri ile gençler için zengin bir ders materyali niteliği taşıyan sergi, aynı zamanda yetişkinlere de hitap eden bir içeriğe sahip.Birçok Avrupa ülkesinde de sergilenen sergiyi bugüne kadar 10 milyondan fazla kişi ziyaret etti.


Etkinlik, Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK), Kadıköy Belediyesi ve Amsterdam merkezli Anne Frank House (Müzesi) iş birliği ile düzenlenmekte ve Avrupa Birliği tarafından finansal olarak desteklenmektedir.

Barış Manço Kültür MerkeziAdres: Caferağa Mahallesi, Nailbey Sokak Kadıköy/İstanbul

Comments


bottom of page