top of page

Çanakkale’de Öğretmenler, Öğretmen Adayları ve Eğitimciler için Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi


“Anne Frank’ın Yaşam Öyküsü Üzerinden Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi” Tarih: 12 Ocak 2019 • Yer: Çanakkale

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) iş birliği ile gerçekleştirilecek olan bu seminer, Anne Frank’ın insanlığa bıraktığı mirası kullanarak, toplumda insan hakları bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Eğitim hakkında: Katılımcılara, tarih, Holokost (Soykırım) ve insan hakları eğitimi konularında, ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilmiş materyaller ve eğitim metotları tanıtılacaktır. Tarihi olaylar ve insan hakları ihlalleri gözden geçirilerek, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve ön yargıların oluşumu ve bunun sonuçları ele alınacaktır. Aktif katılım içeren seminerde, katılımcılar karşılıklı etkileşimle çalışmalar gerçekleştirecekler ve katılımcılara ileride kendi çalışmalarında kullanabilecekleri materyaller sağlanacaktır. Eğitimin sonunda Katılım Sertifikası verilecektir.

» Kimler katılabilir:

Tarih, Holokost, insan hakları, demokrasi, ayrımcılık, kültürler arası diyalog alanlarında eğitim veren herkese açıktır.

» Çalışma Programı:

Eğitim tarihleri: 12 Ocak 2019 tarihinde tam gün olarak gerçekleştirilecektir. Saat: 10.00 – 18.00 Yer: Eğitim Çanakkale’de gerçekleştirilecek olup, adresle ilgili detaylar eğitime katılacaklara daha sonra iletilecektir.

» Başvuru ve Değerlendirme Süreci Hakkında:

Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2018, Pazartesi Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 4 Ocak 2019, Cuma Etkinliğe katılabilmek için aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu en geç 31 Aralık 2018, saat 17.00’ye kadar online olarak doldurmanız gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

» Kayıt ve Katılım Koşulları:

 • Eğitimden yararlanabilecek kişi sayısı sınırlı olduğundan aşağıdaki kıstaslar göz önüne alınarak değerlendirme yapılacaktır:

 • Özellikle lise öğrencileri ve gençlere yönelik eğitim vermek konusunda deneyim sahibi olmak,

 • İnsan hakları konusunda duyarlılık sahibi olmak,

 • Başvuru formunu eksiksiz ve açıklayıcı bir şekilde doldurmak,

 • Başvurunun eğitim amaç ve hedefleri ile uyumlu olması,

 • Katılımcıların toplumsal konumları ve kimlikleri itibariyle (yaş, cinsiyet, cinsel yönelim, engellilik, vb.) eşit dağılımı.

» Önemli not:

Çanakkale dışından başvuranlar, konaklama ve ulaşım masraflarını kendileri karşılayacaktır. Katılım ücretsiz olup, katılımcıların tüm programa katılımları zorunludur. Aksi takdirde başvurular ret edilecektir.

» Başvuru formu: https://goo.gl/Df4Wx9

» Bilgi için iletişim:

Özden Dönmez E-posta: ozdendonmez@gmail.com Telefon: 0536-335 1019

» Facebook Etkinlik sayfası: https://goo.gl/5rVvRD


» Proje paydaşlarımız:

 • Anne Frank House (Amsterdam, Hollanda);

 • The International Association for Intercultural Education (Londra, İngiltere);

 • Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR), İstanbul Bilgi Üniversitesi;

 • Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı (BoMoVu);

 • Bağımsız Araştırma, Bilgi ve İletişim Derneği (Babil);

 • Avlaremoz Platformu.

» Düzenleyen ve Destekleyen:

Bu etkinlik, Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte, Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği ve paydaşları tarafından düzenlenmektedir. Çanakkale Belediyesi’ne verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz.

» İletişim: Web sitesi: https://sehak.org ve http://www.anne-frank.org.tr E-posta adresi: bilgi@sehak.org SEHAK Facebook sayfası: https://www.facebook.com/sehak.tr Anne Frank Türkiye Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/anne.frank.turkiye

コメント


bottom of page