top of page

Değerlendirme ve İşbirliği Arayışı Toplantısı düzenledik


15 Aralık Cuma akşamı SEHAK ofisinde “Yıl sonu Değerlendirme ve İşbirliği Arayışı Toplantısı” gerçekleştirdik. Bu buluşma SEHAK’ın çalışma alanlarından birini oluşturan “sivil haklar” kapsamında gerçekleştirildi.

Toplantının ilk bölümünde, “Anne Frank’ın Yaşam Öyküsü Üzerinden Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi” projesi çerçevesinde neler yapabileceğimizi hep birlikte konuşma fırsatı bulduk.


Toplantıda, SEHAK’ın ve proje ortaklarının kısa bir tanıtımının ardından, 2017 yılı değerlendirilmesi yapıldı. Bu değerlendirmede, insan hakları ihlalleri, ayrımcılığa uğrayan gruplara ilişkin veriler değerlendirildi ve ayrımcılığa karşı mücadele önerileri ve yöntemleri tartışıldı.

Toplantıda ayrıca SEHAK’ın yürütmekte olduğu faaliyetler hakkında da bilgi verildi. Bunlar arasında genel olarak insan hakları ve demokrasi, özel olarak ise Holokost konusunda hazırlanmakta olan eğitim modüllerine değinildi. Yine aynı proje kapsamında yürütülmekte olan, medya ve sosyal medyada antisemitizm izleme faaliyetimiz hakkında sunum yapıldı.


Aktivistler buluşmasının son gündeminde, 2018 yılında gerçekleştirmeyi planladığımız etkinlikler hakkında bilgi alışverişinde bulunduktan sonra, birlikte neler yapabileceğimize dair önerileri ele aldık.

Önümüzdeki dönemde gençler ve eğitmenler için eğitim, nefret söylemi ve nefret suçlarını izleme, hafıza yürüyüşleri, Anne Frank’ın yaşamını konu edinen serginin gerçekleştirileceği yoğun bir program bizleri bekliyor.

Comentários


bottom of page