top of page

Edirne’de Gençler için Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitimi


Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK), Amsterdam merkezli Anne Frank House ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) iş birliği ile geliştirilen bu eğitim konsepti ve içeriğinde, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve ön yargıların oluşumu ve bunun sonuçları ele alınmakta, insan hakları bilincinin ve demokratik değerlerin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Aktif katılım içeren seminerde, katılımcılar karşılıklı etkileşimle çalışmalar gerçekleştirecektir. Eğitimin sonunda Katılım Sertifikası verilecektir.


» Program İçeriği Hakkında:Katılımcılara, tarih, Holokost (Soykırım) ve insan hakları eğitimi konularında, ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilmiş materyaller ve eğitim metotları tanıtılacaktır. Tarihi olaylar ve insan hakları ihlalleri gözden geçirilerek, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve ön yargıların oluşumu ve bunun sonuçları ele alınacaktır. Aktif katılım içeren seminerde, katılımcılar karşılıklı etkileşimle çalışmalar gerçekleştirecekler ve katılımcılara ileride kendi çalışmalarında kullanabilecekleri materyaller sağlanacaktır.


» Paydaşlar:

  • Anne Frank House (Amsterdam, Hollanda);

  • The International Association for Intercultural Education (Londra, İngiltere);

  • Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR), İstanbul Bilgi Üniversitesi;

  • Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Ağı (BoMoVu);

  • Bağımsız Araştırma, Bilgi ve İletişim Derneği (Babil);

  • Avlaremoz Platformu.


» Düzenleyen ve Destekleyen: Bu etkinlik, Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte, Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği ve paydaşları tarafından düzenlenmektedir. Çanakkale Belediyesi’ne verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz.

Comments


bottom of page